top of page

DENTÁLNÍ HYGIENA U DĚTÍ

Kdy máme začít čistit dítěti zuby?

Jaký kartáček a zubní pastu je vhodné používat?

Je kartáček na prst ideální k čištění zubů?

Máme zuby dítěti dočišťovat? Do kolika let?

Jak je to s nočním kojením?

Co máme dělat, když si dítě čistit zuby nechce?

A co mezizubní kartáčky u dětí? Nejde nám zavést do mezizubí, používat ho tedy nemáme?

Náš zubní lékař nám řekl, že naše dítě prohlédne nejdříve ve 4 letech, není to pozdě?

  • Instagram
  • Facebook

Toto jsou časté dotazy rodičů na téma čištění zubů u dětí. Mnohdy rodičům nebyl poskytnut dostatek informací, aby si

na tyto a další otázky týkající se zdraví zubů jejich dětí mohli odpovědět a předcházet tak vzniku zubního kazu a jeho komplikací u dítěte.

Naty je připravena přivítat na křesle i ty nejmenší a s rodiči probrat vše potřebné okolo každodenní zubní péče u dítěte. Ráda zodpoví jakýkoliv váš dotaz, ukáže

v ústech dítěte jak s pomůckami pracovat a podpoří vás a vaše dítě ve správných návycích ústní hygieny.

Obarví zubní plak a tak uvidíte, kde zůstává. Odstraní zubní plak, případný zubní kámen a pigmentace. Vybere vhodné pomůcky pro každodenní čištění zubů, které si odnesete domů a nacvičíte jak s nimi pracovat v ústech dítěte.


Návštěva dentální hygieny je z velké části zdroj informací pro rodiče - proč je důležité čistit, jak čistit, čím čistit, o dočišťování, strava a vliv slazených nápojů, zlozvyky a další. Vždy je prostor na vaše dotazy.

V neposlední řadě si dítě zvyká na prostředí zubní ordinace, kdy se tato návštěva s velkou pravděpodobností stane pozitivním zážitkem a kladnou zkušeností.


Rodiče jsou zodpovědní za stav chrupu svých dětí. Důkladným čištěním předchází vzniku zubního kazu a jeho komplikacím. Vždy je lepší čistit doma, někdy i za nelibosti a odporu dítěte, ale v bezpečí domova s klidnou, milovanou osobou, než řešit důsledky nečištění v ordinaci zubního lékaře. 

bottom of page