top of page

ČIŠTĚNÍ ZUBŮ A NÁVŠTĚVA DENTÁLNÍ HYGIENY U DĚTÍ

 

Kdy máme začít čistit dítěti zuby?

Jaký kartáček a zubní pastu je vhodné používat?

Je kartáček na prst ideální k čištění zubů?

Máme zuby dítěti dočišťovat? Do kolika let?

Jak je to s nočním kojením?

Co máme dělat, když si dítě čistit zuby nechce?

A co mezizubní kartáčky u dětí? Nejde nám zavést

do mezizubí, používat ho tedy nemáme?

Náš zubní lékař nám řekl, že naše dítě prohlédne nejdříve

ve 4 letech, není to pozdě?

Dítě má na zubech tmavá místa, jsou to zubní kazy a nebo pigmentace?

Kde na zubech zůstává plak a jak moc škodí?

57_edited.jpg
  • Instagram
  • Facebook

Toto jsou příklady častých dotazů rodičů. Mnohdy jim nebyl poskytnut dostatek informací, aby si na tyto a další otázky týkající se zdraví zubů jejich dětí mohli odpovědět a předcházet tak vzniku zubního kazu a jeho komplikací. 

Naše dentální hygienistky jsou připraveny přivítat na křesle i ty nejmenší

a s rodiči probrat vše potřebné okolo každodenní zubní péče u dítěte. Rády zodpoví jakýkoliv váš dotaz, ukážou v ústech dítěte jak s pomůckami pracovat

a podpoří Vás a Vaše dítě ve správných návycích ústní hygieny.

​Obarví zubní plak a tak uvidíte, kde zůstává. Tento plak odstraní, případný zubní kámen a pigmentace. Vybere vhodné pomůcky pro každodenní čištění zubů, které si odnesete domů a nacvičíte jak s nimi pracovat v ústech dítěte.

Návštěva dentální hygieny je z velké části zdroj informací pro rodiče - proč je důležité čistit, jak čistit, čím čistit, o dočišťování, strava a vliv slazených nápojů, zlozvyky a další. Vždy je prostor na vaše dotazy.

V neposlední řadě si dítě zvyká na prostředí zubní ordinace, kdy se tato návštěva s velkou pravděpodobností stane pozitivním zážitkem a kladnou zkušeností.

Rodiče jsou zodpovědní za stav chrupu svých dětí. Důkladným čištěním předchází vzniku zubního kazu a jeho komplikací. Vždy je lepší čistit doma, někdy i za nelibosti a odporu dítěte, ale v bezpečí domova s klidnou, milovanou osobou, než řešit důsledky nečištění v ordinaci zubního lékaře. 

bottom of page